В Україні почали вирощувати фундук на шпалері

27.09.2018 12:31
 • За його словами, традиційна технологія вирощування фундука має на увазі два типи форміровкі – кущ або дерево, при якій на 1 гектар висаджується від 500 до 1000 саджанців фундука.

  «Хорватська горіховодів застосував іншу схему висаджування фундука 3м х 0,7м і подальшого формування його на шпалері. При цьому висаджується до 5 тис. Саджанців на 1 га, що при прогнозної врожайності Vlado Moulis – 2 кг фундука з куща дає до 10 тонн з 1 гектара », – констатує Геннадій Юдін.

  Варто відзначити, що в Україні в агропідприємстві «Філберт» вже закладено 7-ми гектарну дослідну ділянку фундука по шпалерної технології його вирощування.

  «У нас (в саду« Філберт ») вже використовується приблизно однакова схема посадки, – каже агроном найбільшого фундукового саду в нашій країні Наташа Власенко, – проте ми зробили крок ще далі, ніж хорватська методика, ми посадили весь цей обсяг саджанців на гарантоване споживання води – на крапельне зрошення, з яким можливо використовувати інтенсивну підгодівлю необхідними добривами ».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: