Кабмін пропонує підвищити штрафи за порушення вилову риби

25.09.2018 15:29
 • Метою є посилення відповідальності за порушення правил використання об’єктів тваринного світу, а саме риби та інших водних біоресурсів, вимог щодо охорони середовища їх перебування (забруднення, проведення днопоглиблювальних, берегоукріплювальних, гідромеліоративних робіт) і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування.

  У КМУ пояснили, що розробили документ, бо діє низький рівень існуючих штрафів, які в останнє встановлені у 2003 році. Крім того ще одна причина – розміри штрафів не відповідають економічній ситуації в країні (враховуючи рівень інфляції).

  «Низькі суми штрафів не спонукають порушників до припинення незаконної діяльності. Підвищення розмірів штрафів дозволить забезпечити додаткові надходження до державного і місцевих бюджетів», – пояснили в уряді. 

  Відтак там пропонують посилити відповідальності за порушення громадянами та посадовими особами правил використання об’єктів тваринного світу:

  експлуатації на водних об’єктах водозабірних споруд, не забезпечених рибозахисним обладнанням;

  вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин;

  обсягу затверджених лімітів (квот добування (вилову), часток (добування (вилову) та нормативів використання водних біоресурсів;

  проведення робіт на рибогосподарських водних об’єктах без погодження відповідно до законодавства та невжиття заходів щодо збереження середовища існування та умов відтворення водних біоресурсів.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: