Фестиваль льону 2018: Коротко про головне, або всі важливі новини одним рядком

24.09.2018 12:52
 • У неділю, 16 вересня, відбувся черговий Фестиваль льону, який щороку проходить в Коростенському районі і вважається одним з наймасштабніших, ідейних заходів присячених  аграрному розвитку країни, сучасним тенденціям в агросекторі, поєднуючи сучасні технології і збереження традицій, духовності української культури від минулого часу до наших днів.

  Захід проходить уже вчетверте на Житомирщині, де відроджується властива для Поліського краю галузь льонарства, ця культура покривала  1/6 світової потреби у льоноволокні. У 90-х рр. Україна щорічно виробляла 130 тис. льоноволокна, тоді як світова потреба складала 600 тис.т.

   

  Ідеолог Фестивалю Ірина Костюшко переконана, що створюючи щось для людей з думкою та вірою в них – успіх в будь-якій справі гарантовано! Для неї Фестиваль льону став більшим за розважальне дійство:

  «Це відродження вікових народних традицій та становлення нових, як, наприклад – куштування тепер вже всім знайомого фірмового конопляного чаю! Цей Фестиваль є соціальним проектом компанії, яка стала для мене ніби четвертою дитиною. Не менш важливим завданням і місією фестивалю – є духовне наповнення місцевої громади”, – зазначила ідеолог Фестивалю Ірина Костюшко.

  З року в рік незмінна команда організаторів-професіоналів, ювелірно до деталей прораховує перебіг майбутнього дійства. Так, щоразу це нові родзинки як для родин, молоді, дітей, так і для представників агросектору України, котрі з’їжджаються для нетворкінгу та обміну досвідом, ознайомлення з новинками техніки, що нагадує «соціальну мержу» для аграраїв. Цього разу увагу було закцентовано на БПЛА (дронах) в сільському господарстві. Кожен бажаючий зміг покерувати безпілотником прямо на місці.

   

  Використання дронів у сільському господарстві зводиться до виконання ними двох основних функцій: транспортної та моніторингової, для оцінки стану рослинності, а також для оцінки стану посівів та прогнозу врожаїв. Експерти прогнозують, що зовсім скоро у використання надійдуть безпілотники, оснащені тепловізорами, що сприймають випромінювання в тепловому діапазоні. Це дасть змогу оперативної побудови термокарт поверхні ґрунтів, що є особливо актуальним для фермерів у період посівної, або для керування зрошувальними системами. Українські аграрії за минулий рік (2017) придбали 2000 дронів. Практично 70% цієї кількості виготовлено в Україні. Статистика цього року: в Україні за допомогою безпілотників моніториться 500 тис. га полів.

   

  Варто відмітити, що девіз цьогорічного заходу: «Органічні компанії – здорова нація».

   

  Нині в світі швидко зростають темпи виробництва саме органічної продукції, паралельно збільшується і попит серед споживачів. Генеральний спонсор агрокомпанія «Зоря», яка до слова зареєстрована в с. Стремигород, де і став традиційним Фестиваль льону, отримала сертифікат органічного виробництва. На заході було ексклюзивно представлено лімітований випуск олії з льону та конопель. А також гостей частували чаєм з конопель.

   

  Фестиваль льону – це безсумнівно захід для всієї родини. 

  Організатори підготували для відвідувачів 4-го Фестивалю цікаві етно-зони, виступи «Княжої конюшні» з унікальними кінними трюками та виставку дронів поряд з ярмаркою органічної їжі.

  Завдяки раціональному підходу організатори змогли досягти завдання зацікавити всіх і кожного – від «малого до великого». Під час свята діяли велика та мала сцена, де звучала музика від колективів в режимі нон-стоп, а для дітей працювали зони з творчими, розважальними, інтелектуальними іграми, майстер-класами, стрільбою з лука, скандинавською ходою тощо.

  На території спеціальну виставку найсучасніших автомобілів та мотоциклів представили провідні компанії світу.

  Під час фестивалю виступили співачка Мята та український фолк-рок гурт «TaRuta». На території під час усього часу діяла велика локація фігур тварин з різних українських трав та льону. Її привезла Леся Колосенко  – чарівниця, що їх майструє та вкладає особливу енергетику в кожний виріб.

  Для гостей в ллянному одязі організатори провели спеціальний флеш-моб.

  Родзинкою цьогорічної фудзони стала її органічність. Частування смаколликами викликало не лише гастрономічне задоволення, але і стало корисним. Смачна фудзона цього року була ще особлива і тим, що мала органічну складову – весь час тривав ярмарок виробів з льону, органічних продуктів, зокрема, лляна та конопляна олія розходилась на «ура». 

  За словами самих організаторів в силу різних обставин підготовка до Фестивалю льону 2018 та його інформаційна кампанія тривала лише 2 тижні! Та це не завадило, а навіть навпаки згуртувало команду та показало значущість і популярність заходу, адже з’їхалось більше 10 тисяч людей з різних куточків країни.

  Ідеолог Фестивалю льону Ірина Костюшко наголосила, що V Фестивалю льону бути! Отож, споживаємо органічне та до наступного року у Стремигороді!

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: