Глобальне потепління змусить водне господарство переміщати свої ферми

24.09.2018 09:30
 • Рибоводам потрібно переміщати свої ферми на більш сприятливі ділянки океану, радить керівник дослідження Хеллі Фроліх.

  За даними ФАО, кількість риби в Тихому океані в середині нинішнього століття загрожує впасти на 30%, а молюски (зокрема, устриці) можуть і зовсім позбутися місць проживання через потепління і підкислення води.

  Це негативно позначиться не тільки на світовій рибної промисловості, а й на життя людей в Індо-Тихоокеанському регіоні, яка багато в чому залежить від морепродуктів.

  Вчені виявили «виграшні» ділянки океану, де виробництво риби матиме найкращі показники при зміні клімату. Наприклад, субполярні води поблизу Норвегії потеплішають і стануть придатними для аквакультури.

  Згідно з дослідженням, в найближчому майбутньому рівень виробництва риби стане неоднорідними навіть в межах однієї країни.

  Найвигідніше положення буде у таких країн як США і Австралія: велика берегова лінія в різних широтах допоможе їм переміщати ферми і, тим самим, знизити ризики.

  Наприклад, великі австралійські виробники лосося передислокують свої господарства з місць, де вода стає занадто теплою, а американські устричні ферми переміщують инкубатории з підкислених вод Тихоокеанського північного заходу на більш чисті ділянки.

  Найважче доведеться більшості дрібних фермерів, які спеціалізуються на певному виді морепродуктів. Поміняти місце або виробництво з одного виду на на інший буде непросто.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: