Зимовий відсіяний ріпак атакують гризуни

22.09.2018 12:00
 • Відзначається, що середня чисельність гризунів становить 1-6 колоній/га, на Луганщині налічується до 10 жилих колоній на гектар у Київській областях, в колонії 1-5 жилих нір.

  По видовому складу переважає полівка звичайна та миша польова. У Вінницькій, Кіровоградській, Львівській, Тернопільській областях відбуваються міграції гризунів у посіви озимого ріпаку та активне розмноження. Погодні умови та наявність кормів сприяють масовому розмноженню гризунів, що в подальшому уможливлює загрозу значних пошкоджень посівів озимих культур.

  Шкодять посівам озимих культур і шкідники. Повсюди падалицю та ранні сходи озимих колосових культур заселяють та пошкоджують злакові мухи, попелиці,цикадки, хлібні блішки. Осередково в Дніпропетровській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Харківській, інших областях сходи озимини, після стерньових попередників, в допороговій чисельності заселяють та пошкоджують личинки хлібної жужелиці та гусениці озимої совки.

  «За щільності 0,5-1, вогнищами до 3 екз. на кв.м, ними пошкоджено 2-7% рослин. Осередково відмічається поодиноке заселення крайових смуг полів ріпаковим листкоїдом, капустяною попелицею, міллю, біланами та листогризучими совками. Гусениці озимої совки за чисельності 0,3-1, макс. 2 екз. на кв.м пошкодили 1-5, осередково в господарствах Вінницької області до 25% рослин. У господарствах Волинської та Рівненської областей білокрилою заселено 4-12% рослин», — звітують в Держпродспоживслужбі.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: