Україна може залишитись без азовських бичків та хамси

21.09.2018 14:49
 • Раніше у кінці серпня представник президента України з питань Автономної республіки Крим Борис Бабін заявив що Україна може розірвати угоду з РФ про квоти на видобуток рибних ресурсів в Азовському морі від 1993 року.

  «Звучать заклики по розриву угод по риболовлі в Азовському і Чорному морях, але нічого не робиться в замін. Треба приймати кроки, але вони мають бути вивіреними», – зазначив Чистяков на круглому столі присвяченому проблемам лову риби в Азовському морі українськими рибалками.

  За його словами, через розрив угоди «українські рибалки можуть позбавитись більшої частини свого промислу в Азовському морі».

  Він повідомив, що згідно двустороньої угоди українські рибалки мають можливість ловити рибу по всій акваторії Азовського моря і «є побоювання, що з припиненням дії угоди у нас залишиться право тільки на прибережний лов».

  За словами Чистякова, основний вилов риби українськими рибаками здійснюється у відкритому морі. Зокрема, у 2017 році у прибережній зоні було виловлено лише 1,4 тисяч тонн водних біоресурсів, що складає всього 2,7% від усього вилову в Азовському морі.

  Чистяков зазначив, що з 15 серпня українські риболовецькі судна почали вилов бичка в Азовському морі також на виході з Керченськохюї протоки українськими рибаками традиційно йде лов хамси. «У будь-який момент вони можуть бути захопленими прикордонниками ФСБ Росії», – зазначив Чистяков.

  Він закликав центральні органи влади створити штаб для координації дій рибаків та влади в вирішенні проблем з ловлею риби в Азовському морі.

  Начальник відділу міжнародного співробітництва та євроінтеграції Держрибагенства Василь Турок повідомив, що на даний момент денонсація угоди не планується і в штатному режимі триває робота над підготовкою до чергового засідання україно-російської комісії, яка встановлює ліміти вилову риби в Азовському морі. Зустріч запланована на жовтень.

  «Тобто ніхто нічого не денонсуются, робота в цьому напрямку не ведеться, ми здійснюєм підготовку до засідання», – сказав Турок.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: