В Америці створили робота для штучного запилення рослин

21.09.2018 07:57
 • Перші випробування робота-запилювача проводять на ягідних культурах в тепличному середовищі.

  Світові вчені попереджають, що комахи-запилювачі, особливо медоносні бджоли, зникають із загрозливою швидкістю, що створює значні ризики для сільського господарства, оскільки бджоли є первинними запилювачами для широкої різноманітності сільськогосподарських культур. Зникнення бджіл може призвести до скорочення кількості продуктів харчування.

  Розробка, що покликана замінити живих комах, використовує сучасні методи локалізації та зіставлення, а також інші інструменти, які дозволяють роботові планувати свій шлях, самостійно управляти рухом і проводити певні маніпуляції.

  «Одна з основних проблем, пов’язаних з поточним сільськогосподарським виробництвом — це запилення культур. 35% світового обсягу виробництва сільськогосподарських культур з щорічним оборотом приблизно в 577 млрд доларів, безпосередньо залежать від наявності запилювачів. Зниження популяції медоносних бджіл в цьому сенсі є катастрофою. З точки зору економічної та харчової стійкості існує нагальна необхідність шукати альтернативні системи запилення», — говорить один з авторів та розробників робота-бджоли.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: