Кабмін спростив механізм отримання держпідтримки фермерам та кооперативам

20.09.2018 09:53
 • «Уряд є достатньо гнучким та мобільним і оперативно реагує на запити галузі. Мінагрополітики у тісній співпраці з Асоціацією фермерів та приватних землевласників, громадськими організаціями напрацювали зміни, які суттєво скорочують перелік документів та вимог до потенційних отримувачів фінансової підтримки, а також розширюють преференції для фермерів та кооперативів», – прокоментував перший заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк.

  За його словами, завдяки змінам доступ до фінансових ресурсів для фермерських господарств і кооперативів значно спрощено, що сприятиме зростанню їх кількості і розвитку сільськогосподарської діяльності.

  Зокрема, змінами передбачено:

  – надавати часткову компенсацію членам ФГ відповідно до сплаченого єдиного соціального внеску;

  – надавати фінансову підтримку новостворених ФГ у період їх становлення з розрахунку на 1 га;

  – розширити перелік банків, через які можна подавати документи на отримання фінансової підтримки;

  – розширити напрями діяльності кооперативів, зокрема, до молочарських та ягідних додати овочеві кооперативи та із заготівлі і переробки дикорослих ягід, грибів і рослин.

  Раніше голова комітету Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Слободяник заявив, що згідно з дослідженням із «фермерського мільярда» держпідтримки у цьому році не використаножодної гривні.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: