З теплиці в Антарктиді зібрали рекордний врожай овочів та зелені

20.09.2018 08:55
 • Відзначається, що з початку року на німецькій антарктичній дослідницької станції Neumayer Station III Інституту Альфреда Вегенера вирощують зелень, салат латук та овочі. Перші пів року досліджень в сурових кліматичних умовах довели ефективність роботи таких теплиці.

  За словами Пола Забеля, інженера і вченого з DLR, салат, томати, огірки та зелень особливо добре розвиваються в умовах 21°C і 65% відносної вологості. На площі близько 13 кв м науковцям далось успішно виростити 77 кг салату латуку, 51 кг огірків, 29 кг томатів, 12 кг капусти кольрабі, 5 кг редису і 9 кг зелені. Тим часом, проблеми виникли з вирощуванням перцю та полуниці.

  «Штучне запилення викликає деякі проблеми: вдалося виростити тільки кілька плодів перцю, а полуниця взагалі не росте», — зазначає Пол Забель.

  За словами науковців, у періоди екстремальних погодних умов, контроль за вирощування овочів в теплиці вівся дистанційно через науковий центр в Бремені.

  Так, у даний час в теплиці проводиться 40 різних експериментів. Пол Забель працює над отриманням мікробіологічних зразків та вивченням якості врожаю. Досліджується також, як отриманий врожай впливає на здоров’я зимуючих на станції членів команди.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: