НОВИНИ

Мінагрополітики визнало провал програми держпідтримки фермерів

19.09.2018 12:50
 • В.о міністра аграрної політики та продовольства України Максим Мартинюк визнав, що програма підтримки фермерів на 2018 рік була провалена. Про це він заявив на засіданні Кабінету міністрів України.

  За його словами, ефективній реалізації програми заважає той факт, що «основний ресурс у програмі закладений на компенсацію відсоткових ставок фермерським господарствам» в той час як «банки дуже повільно приймають рішення щодо кредитування».

  Він також відзвітував про результати виконання інших напрямків держпідтримки аграріїв у поточному році. Зокрема, Мартинюк, нагадав, що загальний боєм держпідтримки на 2018 рік передбачений на рівні 6,3 млрд гривень. При цьому 4 млрд із них мають піти на підтримку тваринництва.

  Однак на сьогодні із них фактично використано лише 550 млн гривень. Крім цього надійшли заявки на отримання ще більше 300 млн гривень.

  У той же час за програмою підтримки садівництва виплачено 73 млн гривень з 300 млн гривень запланованих, крім цього ще надійшло заявок на 484 млн гривень, частина яких, за словами Мартинюка, має відсіятись.

  Таким чином за цією програмою буде мати місце повне використання коштів, спрогнозував Мартинюк. Він додав, що на підтримку купівлі сільгосптехніки вже виділено з держбюджету 234 млн гривень із 445 виділених за програмою.

  Раніше голова комітету Асоціації фермерів та приватних землевласників України (АФЗУ) Іван Слободяник заявив, що із «фермерського мільярда»  держпідтримки у цьому році не використаножодної гривні

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: