АГРОФОТО

Українські аграрії похизувалися гарним врожаєм рослинного м’яса

19.09.2018 10:54
Full size
1/5
 • Працівники агропідприємства «Хмільницьке» продовжують збирати новий врожай сої, на ланах компанії жнива тривають два тиждені.

  За словами керівництва компанії, цього року врожай видався досить гарним.

  Соя є дуже перспективною культурою для вирощування в Україні, кажуть на підприємстві. Доки встановилась сприятлива погода аграрії поспішають оперативна зібрати врожай з мінімальними втратами, щоб закріпити роботу пророблену за рік.

  Соя – рослина сімейства бобових, унікальне тим, що містить близько 50% повноцінного білка. Сою ще називають «рослинним м’ясом», і навіть багато спортсменів, які дотримуються традиційного типу харчування, включають її в свій раціон для отримання більшої кількості протеїну.

  Вирощування сої відносно недороге, тому її використовують і як корм для тварин. Основні виробники сої – США, Бразилія, Індія, Пакистан, Канада і Аргентина, проте лідером серед цих країн безумовно є США.

  За останнє десятиліття Україна зробила значний прорив у виробництві сої. У минулому році вітчизняні фермери намолотили 4,5 млн тонн цієї культури і вийшли на 8 місце серед найбільших виробників сої в світі. За даними Мінагропроду України – аграрії у 2016 році минулого року експортували 2,7 млн тонн соєвих бобів на 985 млн. доларів.

  Найбільшими покупцями українських бобових були Єгипет, Туреччина, Іран і країни ЄС.

  У 2017 році врожай сої в Україні становив 3,9 млн тонн за середньої врожайності 19,7 ц/га.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: