В ООН оприлюднили новий перелік небезпечних агрохімікатів

19.09.2018 07:30
 • На зустрічі були присутні фахівці з хімічних речовин з усіх регіонів ООН. Мета засідання — захист здоров’я людини і навколишнього середовища, а також допомогу урядам у прийнятті обґрунтованих рішень щодо торгівлі пестицидами та промисловими хімічними речовинами.

  Комітет представив список з 4 небезпечних для життя і здоров’я людини хімічних речовини:

  пестицид ацетохлор, що використовується в якості гербіциду для кукурудзи. Як відомо, дана речовина дуже токсична і становить загрозу для птахів і нецільових рослин;

  пестицид форейт (phorate) широко використовується для захисту від комах-шкідників посівів бавовни, картоплі, кави, квасолі та кукурудзи. Ця хімічна речовина навіть при низьких дозах здатна призвести до летальних випадків. Експертам уже відомі смертельні випадки серед сільськогосподарських працівників, які зазнали впливу цього активного компонента.

  До числа небезпечних хімікатів увійшли також:

  промисловий хімічний гексабромциклододекан, що використовується при виробництві вогнезахисних засобів та ізоляційних метеріалів з пінополістиролу;

  промислова хімічна перфторокаприлова кислота (PFOA), її солі та сполуки PFOA, які широко використовувані для виробництва антипригарних поверхонь, засобів для обробки поверхонь в текстильних виробах, паперу, фарб та протипожежної піни.

  Зазначається, що рішення про перелік цих хімічних речовин буде прийнято на наступних нарадах Конференції Сторін (КС).

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: