Журналісти «Стоп корупції» поскаржились на напад «Нібулона»

13.09.2018 21:47
 • Відповідні листи були направлені в парламентський комітет з питань свободи слова та інформаційної політики, національну спілку журналістів України, міжнародну організацііб «Репортери без кордонів” і Amnesty International.

  У своїх зверненнях колектив “Стоп корупції” вказав на неприпустимість перешкоджання законній професійній діяльності журналістів та висловив впевненість, що всіх осіб, причетних до нападу на знімальну групу, знайдуть і покарають.

  Напад на знімальну групу “Стоп корупції” відбулося в селі Лідіївка Миколаївської області, в якому розташований один з філій компанії “Нібулон”, що належить аграрним бізнесменам Вадатурським. 

  Предметом розслідування повинні були стати можливі порушення з боку “Нібулона” при розпаюванні землі в Миколаївській області.

  Раніше до журналістів програми звернулися місцеві жителі зі скаргою на те, що “Нібулон” відбирає у них землю.

  “Після спроб взяти інтерв’ю у керівника філії Дмитра Шейко журналіст Христина Крішіха зіткнулася з агресивною реакцією чоловіка, який уникав запитань, а потім застосував до журналіста і оператора заходи фізичного насильства. Також слід зазначити, що оператору Олександру Полодюк пошкодили камеру і телефон” – йдеться в зверненні.

  Після того як викликана поліція зафіксувала факт нападу на журналістів, на знімальну групу напало кілька десятків людей, які, очевидно, були викликані керівником філії. В результаті знімальна група і поліція протягом 8 годин залишалися заблокованими і не могли продовжувати свою роботу.

  Компанія “Нібулон” належить родині миколаївських аграрних бізнесменів Вадатурський. Генеральний директор компанії – Олексій Вадатурський. Його син Андрій Вадатурський – народний депутат України.

  Раніше в розслідуванні “Кредитні таємниці Нібулона” журналісти “Стоп корупції” розповіли про використання “Нібулоном” можливих схем з ухилення від сплати податків в повному обсязі і постійному залученні нових кредитів для виплати попередніх позик.

  Також журналісти “Стоп корупції” знайшли нерухомість в швейцарському місті Невшатель, яка, на їхню думку, може належати родині Вадатурських. 

  Для перевірки інформації про можливу наявність у сім’ї Вадатурський права на проживання в Швейцарії журналісти проекту направили серію запитів до Міграційної служби Швейцарії і посольство Швейцарії в Україні.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: