В ООН попереджають про глобальну епідемію ожиріння через дешевий фаст-фуд

14.09.2018 07:56
 • «Якщо ми не почнемо термінових заходів для припинення зростання показників ожиріння, в світі незабаром стане більше людей, які страждають ожирінням, ніж голодуючих, – сказав генеральний директор ФАО Граціану да Сілва.

  При цьому він зазначив, що існує кілька факторів, що стоять біля витоків глобальної пандемії ожиріння, «з них нездоровий раціон харчування є найбільш значущим».

  За його словами, глобалізована продовольча система не забезпечує людей продовольством, яке їм необхідно для ведення здорового способу життя, але замість цього сприяє їх ожирінню, особливо в країнах, які імпортують більшу частину свого продовольства.

  Проблема особливо гостро стоїть в малих острівних державах, що розвиваються в Тихому океані, яким доводиться імпортувати більшу частину продовольства, при цьому рівень ожиріння серед жінок становить від 30% на Фіджі до 80% на Американському Самоа. Щонайменше в 10 країнах тихоокеанських островів більше 50% (і в деяких до 90%) населення мають надлишкову вагу. Основна причина криється в надмірному споживанні імпортованих промислових продуктів харчування, насичених сіллю, натрієм, цукром і трансжирами.

  Він вказав на розширення доступності висококалорійних продуктів харчування з високим вмістом жиру, цукру і солі, продажі яких стимулюються за допомогою агресивного маркетингу і реклами.

  «Фаст-фуд – кращий тому приклад. Ця категорія продуктів дешевше, до цих продуктів легше отримати доступ, їх легше приготувати, ніж свіжі продукти, особливо бідним людям в міських районах», – сказав Граціану да Сілва, зазначивши, що, коли ресурси для покупки продовольства стають мізерними, люди роблять вибір на користь менш дорогих продуктів харчування, які часто є висококалорійними з низьким вмістом поживних речовин.

  Однак споживання цих дешевих продуктів має високу ціну для суспільства в цілому у формі ожиріння, що є фактором ризику поширення багатьох неінфекційних захворювань, таких як серцеві захворювання, інсульт, діабет і деякі види раку.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: