На Чернігівщині погодні умови спровокували передчасний початок жнив пізніх культур

12.09.2018 12:26
 • Низький рівень опадів у серпні (12-29% від норми) спричинив раннє достигання культур, а відповідно і початок їх збирання.

  Відзначається, що у минулому році аграрії на лише починали збирання сої та перших гектарів соняшнику, а щодо зернової кукурудзи навіть і думок не було. Тим часом у нинішньому сезоні жнива пізніх культур розпочались в середині третьої декади серпня, тобто соняшнику на 2 тижні раніше минулорічного, сої — майже на тиждень, кукурудзи — майже на місяць.

  Наразі збирання кукурудзи на зерно розпочали сільгоспвиробники 6 районів (Бобровицький, Ічнянський, Козелецький, Куликівський, Ніжинський, Срібнянський), обмолочено 8 тис. га або 2%, намолочено майже 70 тис. тонн при середній врожайності 8,84 т/га.

  В 14 районах (Бахмацький, Бобровицький, Борзнянський, Варвинський, Ічнянський, Козелецький, Коропський, Корюківський, Куликівський, Ніжинський, Носівський, Сновський, Талалаївський, Чернігівський) розпочались жнива соняшнику — зібрано майже 23 тис. га або понад 11%, намолочено майже 57 тис. тонн  за середньої врожайності 2,5 т/га.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: