Загрозу посівам пізніх культур становлять небезпечні хвороби та шкідники

12.09.2018 11:18
 • Зазначається, що у посівах зернової кукурудзи завершується розвиток та шкідливість гусениць стеблового (кукурудзяного) метелика, які за чисельності 1-3 екз. на рослину пошкодили 8-25% рослин та 1-15% качанів.Дозрівання врожаю та всихання рослин обмежують шкідливість гусениць.

  «Поряд з цим в південних, східних, центральних, подекуди західних регіонах, качанами кукурудзи живляться гусениці бавовникової совки, які за чисельності 1-3 екз. на рослину пошкодили 3-15% рослин. З хвороб розвиваються гельмінтоспоріоз, яким охоплено 2-30% рослин, пухирчастою сажкою уражено 2-5% рослин, летуча сажка має місце на 1-5% рослин. На качанах виявлено фузаріоз (2-7%), бактеріоз (4%), сіру гниль (2-3% рослин)», — йдеться в повідомленні.

  Посіви цукрових буряків Лісостепу та Полісся продовжують хворіти на церкоспороз (4-10, макс. 26% рослин у Волинській, Полтавській, Черкаській обл.), борошнисту росу, альтернаріоз, рамуляріоз, фомоз (2-22, макс 44% рослин у Волинській, Полтавській, Тернопільській, Черкаській обл.), осередково вірусні мозаїку та жовтяницю.

  «Переважно на гібридах іноземної селекції 2-8% коренеплодів уражено паршею звичайною, хвостовою гниллю, дуплистістю. В посівах культури в осередках залишаються шкідливими гусениці підгризаючих та листогризучих совок, подекуди посіви заселяють та шкодять бурякові листкова попелиця, мінуюча муха», — інформують в Держпродспоживслужбі.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: