В ООН занепокоєні зростанням глобального голоду у світі

11.09.2018 13:35
 • Як повідомляє Продовольча і сільськогосподарська організація ООН (ФАО), про це йдеться в доповіді «Стан справ в області продовольчої безпеки і харчування в світі – 2018».

  «Голод був на підйомі протягом останніх трьох років, повернувшись до рівня десятирічної давності. Гальмування прогресу свідчить про необхідність вжиття термінових заходів, щоб досягти мети сталого розвитку «Нульовий голод» до 2030 року», – наголошується в повідомленні.

  У ФАО зазначають, що ситуація погіршується в Південній Америці та більшості регіонів Африки, тоді як тенденція зниження рівня недоїдання, характерна для Азії, значно сповільнилася.

  У щорічній доповіді ООН було встановлено, що мінливість клімату, що впливає на норми випадання опадів і посівні сезони, а також екстремальні кліматичні явища, такі як посухи і повені, є одними з ключових чинників зростання голоду, так само як і конфлікти і економічний спад.

  «Якщо ми хочемо досягти миру без голоду і неповноцінного харчування у всіх формах до 2030 року, нам необхідно прискорити і активізувати дії по зміцненню стійкості і адаптаційного потенціалу продовольчих систем і засобів до існування людей у відповідь на мінливість клімату і екстремальні погодні явища», – наголошується в доповіді.

  Одночасно посилюється і проблема ожиріння серед дорослого населення, при цьому приблизно кожен восьмий чоловік в світі страждає ожирінням. Ця проблема найбільш актуальна для Північної Америки, але Африка та Азія також відчувають тенденцію до зростання, говориться в доповіді.

  Недоїдання і ожиріння співіснують в багатьох країнах, ці явища можуть спостерігатися навіть в одному будинку. Утруднений доступ до поживної їжі через її більш високу вартість, стрес, пов’язаний з відсутністю продовольчої безпеки, і фізіологічна адаптація до перебоїв з продовольством допомагають пояснити, чому сім’ї, що знаходяться в стані відсутності продовольчої безпеки, можуть бути більш схильні до ожиріння.

  Раніше координатор програм ФАО в Україні Хушнід Саттаров повідомив про те, що (ФАО) вважають реальним досягти цілі нульового голоду у світі до 2030 року.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: