Мінеральні добрива за останній тиждень знову подорожчали – КМЕ

11.09.2018 12:58
 • В огляді зазначається, що ціна на карбамід на Чорному морі та на Балтиці зросла на 5-10 дол. США/т; амміак на Чорному морі став дорожчий на 20 дол. США/т; в Бразилії ціни на селітру знизились на 5 дол. США/т; NPK та фосфорні залишились в цінових діапазонах минулого тижня.

  «На світовому ринку NPK та фосфорні добрива залишаються стабільними, однак, є цінові корекції на окремих ринках. Аммофос може незначно дорожчати, тоді як діамофос, навпаки, здешевіти», – наголошується в огляді.

  Аналітики зазначають, що жодних нових угод на ринку калійних добрив не відмічено, очікуються нові довгострокові угоди з Китаєм. В той же час в Індії запаси калію скоротились на 14%.

  «Головна увага приділяється азотним добривам. Трейдери намагаються завершувати закупівлю карбаміду під довгі позиції на жовтень. Показовим є продаж партії карбаміду з Китаю в Австралію по ціні 310-315 дол. США/т, FOB. Також показовим індикатором є здешевлення селітри в Бразилії до 238-240 дол. США/т, CFR. Всі ринки, крім європейського неактивні», – йдеться в огляді.

  Ринок аміаку показує сталий ціновий ріст протягом останніх двох місяців. За аміак на Чорному морі почали просити 350 дол. США/т, FOB, така ціна на російський аміак відмічена для Марокко. Очікується стабілізація ринку вже через тиждень.

  Огляд новин міндобрив на ринку України

  В Одесі 12-14 вересня пройде наймасштабнійший Агрохімічний Форум країни. Очікується 180 делегатів із 4 країн, більшість з України. Останні проблеми галузі, цінові тренди та багато інших цікавостей будуть обговорюватись ключовими гравцями ринку.

  Частина виробництва на Черкаському Азоті та Сєвєродонецькому Об’єднанні Азот зупинена через погане відвантаження та збут добрив, регіональні склади не приймають добрива через відсутність вагонів та локомотивів. Якщо взяти до уваги нові ціни на газ для промислових виробників, то галузь від повної зупинки рятують лише високі ціни на світовому ринку та зростання цін на добрива на вітчизняному ринку.

  Селітра коштує 10800 грн/т, СРТ або 10500 грн/т з заводу. Важко сказати, чи повноцінна продаж селітри, адже товар доставляють несвоєчасно. Подорожчав КАС. Тепер за нього просять 8800-8900 грн/т, СРТ. Попит на нього був на півдні України, де ціни були навіть нижчими за 8600 грн/т, СРТ.

  В даний час є нові партії болгарської та турецької селітри. Товар пропонується на півдні по цінах біля 10300-10500 горн/т, FCA, бег, тим не менш ринок дуже повільно купує вагонні партії. Навіть на складах активність нижче, ніж очікували.

  Багато хто з аграріїв готові зменшити осіннє внесення добрив з переносом внесення основної поживи весною. Особливо це актуально через відсутність більшої частини фосфорних добрив.

  Крім того, в Україні вже почались закупівлі азотних добрив на весну.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: