Винороби поскаржились на неефективність держпідтримки виноградарів

11.09.2018 11:58
 • «Компенсація на придбання саджанців складає 15 %. От дали тобі ці 15%, а далі що? Де взяти решту 85%? Це часто призводить до того, що люди начебто спокушаються на придбання саджанців, а далі придбання шпалер, інші затрати, які також йдуть при закладені нових виноградників, компенсація за якими ніяким чином не передбачена», – зазначила Козлівська.

  За її словами, механізм державної підтримки садівництва, який діяв в Україні у минулі роки, був більш ефективним, оскільки дозволяв садівникам отримувати компенсацію затрат не лише пов’язаних з придбанням саджанців, а й з подальшим їх утриманням.

  До того ж Козлівська побоюється, що кошти, виділені на закупку саджанців у цьому році, взагалі можуть бути не використані, тому що вже вересень місяць, а виноградарі цього року майже не висаджують виноградників.

  «Якщо взяти, те що сьогодні висаджене або заплановане в посадці на осінь, то це в горішники і інші плодові культури», – зазначила вона.

  При цьому, за словами Козлівської, «ті садівники, які посадили виноград, компенсацію за саджанці отримали. Але компенсація за іншими статтями витрат при закладенні нових виноградників залишається відкритим питанням».

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: