Дітей з півдня Херсонщини можуть евакуювати через викиди Кримського титану

07.09.2018 10:15
 • «Ми моделюємо різні ситуації. І якщо знадобиться евакуювати наших дітей – для цього потужності є. Ми написали листи до керівництва Генічеського району, щоб там (на всяк випадок) забронювати дитячі табори і не закривати їх після закінчення сезону», – сказав він журналістам.

  Гордєєв також зазначив, що на Херсонщини готові приймати дітей з Криму, які потерпають від цих викидів, та надавати їм медичну і реабілітаційну допомогу

  Поки що триває обстеження людей і, зокрема, дітей в Херсонській області. Так, за інформацією прес-служби ОДА, 5 вересня, о шостій ранку група обласних лікарів направилася до сіл Каланчацького та Чаплинського районів для обстеження, в першу чергу, дітлахів.

  За словами директора Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Віктора Короленка, у зазначених районах працюють 4 бригади та відбувається огляд населення, серед сіл прилеглих до заводу. За добу оглянули понад 700 людей.

  «У ході обстеження працюють обласні лікарі вищої категорії, серед яких кардіологи, педіатри, терапевти, отоларингологи. Наразі серед дорослого населення випадків захворювань поки що не виявлено. А серед дітей 5-7-х класів є близько 20 випадків ларингіту, сльозотечі, подразнення слизової оболонки. При цьому не можна точно стверджувати, що виявлені захворювання пов’язані з хімічними викидами кримського заводу. Результати обстежень отримаємо після лабораторних досліджень», – підкреслив Короленко.

  Нагадаємо, що жителі окупованого Армянська з 24 серпня масово скаржаться на поганий запах в повітрі і жовтий наліт, схожий на іржу, який покриває металеві предмети. Деякі з городян повідомляють про висипу і блювоті у дітей, а також про першіння і біль в горлі.

  Окупаційна влада Криму 4 вересня оголосила про перевищення гранично допустимої концентрації (ГДК) сірчистого ангідриду на півночі півострова, вирішила зупинити на два тижні роботу великого хімзаводу – філії ТОВ “Титанові інвестиції” в Армянську, який використовує кіслотонакопичувач, який вперше висох до такої міри – залишилося всього 1,6 млн куб. м води.

  Крім того, в Армянську на два тижні оголошено канікули. Дошкільнят з мамами і школярів “в профілактичних цілях” відправлять на відпочинок в кримські санаторії.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: