Рада ухвалила закон про єдине вікно на митниці без норми про компенсацію за зерновози

06.09.2018 13:12
 • Зокрема, із закону за пропозиціями президента викреслена норма щодо відшкодування вартості закупівлі спеціальних вагонів для перевезення зерна.

  Представник президента у Верховній раді Україні Ірина Луценко, виступаючи перед голосуванням за законопроект, заявила, що президент вважає підтримує механізм «єдиного вікна» на митниці, але запровадження відшкодування 30% вартості спеціальних вагонів для перевезення зерна не відповідає принципу соціальної справедливості.

  Відповідно до ухваленого закону, суб’єкти зовнішньоекономічної діяльності зможуть подавати через єдиний державний інформаційний веб-портал “єдине вікно для міжнародної торгівлі” пакет документів в електронному вигляді.

  Закон також скасовує положення законодавства, які прямо чи опосередковано вказують на необхідність подання суб’єктом зовнішньоекономічної діяльності або митним брокером паперового документа.

  Законом також буде забезпечено скорочення кількості контролюючих органів на кордоні.

  Як наголошується в пояснювальній записці до законопроекту, в серпні 2016 урядом зроблено перший крок для запровадження “єдиного вікна”, однак функціонування і розвиток цього механізму практично неможливо через відсутність необхідних законодавчих змін.

  Зокрема, у 2017 році тільки 20% опитаних підприємств повідомили, що у них був досвід проходження митних процедур з використанням цього принципу.

  Верховна Рада ухвалила закон про єдине вікно на митниці 5 липня, але наприкінці липня президент Петро Порошенко повернув його до парламенту, запропонувавши викреслити норми про компенсацію за зерновози.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: