Світові ціни на продовольство за останній рік знизилися на 5%

06.09.2018 11:41
 • Індекс продовольчих цін ФАО (Продовольчої і сільськогосподарської організації ООН) у серпні 2018 року знизився в порівнянні відповідним місяцем минулого року на 5,4% і склав 167,6 пункти. У порівнянні з липнем (168,8 пункти) ціни майже не змінилися.

  Індекс цін на зерно ФАО впродовж місяця збільшився на 4,0%, а ціни на пшеницю зросли вдвічі внаслідок погіршення перспектив в Європі та Російській Федерації. Міжнародні котирування кукурудзи зросли більш ніж на 3,0%, тоді як ціни на рис знизилися протягом місяця.

  Індекс рослинної олії ФАО знизився на 2,6% з липня, до найбільш низького рівня за останні три роки.

  Індекс молочних продуктів ФАО в серпні падає вже третій місяць, знизившись ще на 1,5%. Хоча посуха може негативно вплинути на виробництво молока у частинах Європи та Австралії, перспективи виробництва у Новій Зеландії поліпшуються.

  Індекс цін на цукор ФАО впав з липня на 5,4%, досягнувши найнижчого рівня протягом десятиліття, внаслідок значного зниження курсу валют основних експортерів: Бразилії та Індії.

  Індекс цін на м’ясо фАО майже не змінився.

  Індекс продовольчих цін ФАО – це середньозважений показник, що відслідковує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: