АГРОФОТО

Опубліковані фото наслідків пожежі на виноградниках французького маркіза на Одещині

05.09.2018 14:46
Full size
1/5
 • Відомий французький винороб, який 16 років займається виноградарством і виноробством в Україні, Крістоф Лакарен опублікував фото своїх згорілих виноградників в Одеській області.

  Наприкінці серпня 64-літній француз заявив про підпал його виноградників. За його словами, в результаті «кримінального підпалу вигоріло 20 га насаджень».

  Винороб у своєму пості звернувся до президента України Петра Порошенка, нагадавши главі держави, що близько місяця тому розповідав йому про проблеми з рейдерами, які хочуть захопити землю, на якій розташовані виноградники Лакарена і зруйнувати його виноробну компанію. Порошенко обіцяв йому підтримку.

  У свою чергу, правоохоронці почали перевірку по даному факту. Однак за результатами попереднього огляду місця події обласне управління Національної поліції заявило, що фактів підпалу виноградника не виявлено.

  За даними правоохоронців, горіла трава, а не виноград.

  Відомо, що Крістоф на орендованих землях запровадив свій власний метод вирощування винограду – він залишає поле з високою травою та кущами, адже переконаний – так ягода тримає вологу та виростає найкращою для виробництва винного продукту.

  За інформацією ЗМІ, за такий спосіб вирощування винограду Крістофа критикують місцеві підприємці. Заявляючи, що на цих полях нічого не росте і намагаючись забрати землю під свої бізнесові потреби.

  Це вже не перша атака на французького винороба. У 2016 році будинок та подвір’я француза, який по материній лінії носить титул маркіз де Фаб’яні, був обстріляний.

  У тому ж році Державна фіскальна служба України звинуватила Лакарена в «незаконному виготовленні, зберіганні, збуті і транспортуванні з метою збуту незаконно виготовлених алкогольних напоїв». Податківці вилучили у нього виноматеріали і обладнання на мільйони гривень.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: