Українським водоймам загрожує екологічна катастрофа

04.09.2018 11:30
 • Українські вчені б’ють на сполох: водойми на півдні нашої країни опинилися на межі екологічної катастрофи. Бо там з’явилися захворювання, яких ще п’ять років тому не було, а деякі нові кишкові збудники можуть навіть викликати летальний результат.

  За словами фахівців, виною розмноження незнайомої зарази є риби-чужинці, які недавно з’явилися в наших широтах. Деякі з них знищують водорості, які борються зі шкідливими домішками, поглинаючи, наприклад, фосфати, калій і нітрати. У той же час, у місцевих мешканців водойм заводяться від них привнесені паразити.

  В українські водойми все частіше потрапляють чужинці не властиві вітчизняній природі. На сьогодні майже два десятка прибульців з різних куточків світу вступили в боротьбу «за місце під водою» з аборигенними мешканцями вітчизняних водойм.

  Чорне море і водойми України освоюють нові організми, не характерні для наших широт, які починають знищувати традиційну фауну наших вод

  Проблема торкнулася і Дніпро-Бузького лиману. У ньому знайшли китайського мохнаторукого краба. Це досить великий краб величиною в чоловічий кулак. Цей краб справжній землекоп він риє в березі нори довжиною до 5 метрів, в тому числі риє їх він і в гідротехнічних спорудах. Чим це небезпечно – пояснювати зайве.

  Активна діяльність людини і, як наслідок, зміна екосистеми уможливили акліматизацію і подальше поширення зовсім «несподіваних» і навіть екзотичних видів риб. Список мігрантів, що прижилися у нас в водоймах поступово зростає.

   

  Також помічено ротана – невеликого хижака. Ця риба малих розмірів, довжина всього 10-15 сантиметрів. Досить тугорослий. За 5 років виростає всього на 11 сантиметрів. Ротан-головешка дуже невибагливий. Йому до душі навіть водойми з малою кількістю кисню, де тільки один карась виживає. А ще він витримує великі концентрації усіляких забруднень. 

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: