На Одещині побудують ягідний переробний завод

03.09.2018 10:40
 • За даними видання, міською радою здійснюється супровід інвестора по реалізації проекту по створенню ягідного кластеру в Біляївській ОТГ. Проект розрахований до 2023 року, а реалізувати його планується в два етапи.

  «Для реалізації першого етапу нам потрібно інвестувати 69,2 млн грн, період окупності становитиме 6 років», – повідомив Сергій Українець, керівник компанії «Грін Ленд ЛТД».

  На старті буде проведена підготовка ґрунту до закладання насаджень, створення інфраструктури та безпосереднє закладання ягідних культур на площі 40 га. В тому числі, 10 га буде відведено під суницю садову, стільки ж – під малину, 18 га – чорницю високорослу, і по 1 га – під червону смородину та аґрус. Частина коштів піде на закупівлю техніки.  

  Першу ягоду будуть продавати на свіжому ринку через мережі супермаркетів Одеси та інших міст.

  Уже у 2020 році  передбачається створити комплекс післязбиральної доробки, на якому буде проводитися попереднє  охолодження та короткострокове зберігання ягід.

  «На другому етапі проекту плануємо закладення  кісточкових культур (черешня – 20 га, персик – 15 га, абрикос – 15 га), та будівництво заводу з переробки/заморозки плодово-ягідної продукції», – розповідає Українець.

  Згідно з попереднім планом, ягідний кластер допоможе створити до 450 робочих місць.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: