Світові ціни на зернові в серпні залишалися на високому рівні

02.09.2018 12:00
 • Як зазнається в публікації НБУ, ціни на пшеницю на початку місяця досягли чергових пікових значень через погіршення очікувань щодо врожаю. Унаслідок посухи в поточному році відбувся злам п’ятирічного тренду зростання світового врожаю пшениці, а запаси пшениці в основних країнах – експортерах досягли мінімального рівня з 2007/08 МР. Найбільше від посухи постраждали країни Європи та Австралія.

  Попри те, що початкові світові запаси пшениці в 2018/2019 МР були на рекордному рівні відповідно до звіту USDA за серпень 2018 року, вони відзначаються нерівномірним розподілом між країнами – майже половиною володіє Китай. Згідно з оцінками експертів ринку, до кінця поточного МР у основних восьми країнах – експортерів залишиться 20% світових запасів пшениці, що є доволі низьким рівнем для задоволення попиту, йдеться в огляді в НБУ.

  Світові ціни на кукурудзу також знаходилися під впливом погодних умов, однак зменшення обсягів врожаю в країнах Європи компенсувалося поліпшенням врожаю в США. У результаті ціни на кукурудзу коливалися у відносно вузькому діапазоні, зазначили експерти Нацбанку України.

  Раніше видання в Washington Post писало про те, що через неврожай в основних країнах – виробниках пшениці може виникнути перший за останні шість років дефіцит зерна. Як зазналося в публікації, хоча урожай в деяких регіонах, особливо в північній Європі, був жахливим і коштував фермерам мільярдів доларів збитків, серйозної нестачі не очікується, оскільки запаси збіжжя минулих років допоможуть пом’якшити наслідки поганого врожаю.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: