Винороби півдня України почали збір винограду раніше звичайного

01.09.2018 15:00
 • Так, компанія ПАТ «Коблево» вже зібрала мускатні сорти винограду і почала збирання з білих сортів.

  «Зараз ми в процесі збирання Aligote і Chardonnay. В основному прибираємо руками. Дуже хороший виноград, тому в цьому році, щоб його не псувати комбайном, ми практично повністю, принаймні білі сорти, вирішили прибирати вручну», – розповідає керівник піар-відділу Олена Кобалева.

  Господарство вже прибрало понад 217 га виноградників. У компанії відзначають, що врожайність цього року значно більша.

  «Урожай дуже хороший. Урожайність по Chardonnay в середньому у нас становить 82 ц/га. На деяких площах навіть доходить до 95 ц/га. Це при середній її врожайності близько 60 ц / га», – каже Кобалева.

  Також відзначають, що, якщо погода буде збережуться сухою, то з наступного тижня продовжать прибирання виноградників сорту Sauvignon, Riesling, Rkatsiteli. А потім приступлять до збирання більш пізніх сортів.

  Виноробне господарство «Князя Трубецького», що на Херсонщині також почало збір врожаю винограду. Збір почався з винограду сорту Chardonnay для ігристого і Pinot blanc. Урожай винограду в господарстві збиратимуть до жовтня.

  Крім цього, у виноробній компанії «Шабо» також повним ходом йде збирання винограду. Першими стали білі ягоди Pinot Gris, Muscat Ottonel і Aligote.

  «Вже до середини серпня вони досягли формули «17:10»: 17 г/куб. дм цукру і 10 г/куб. дм кислотності», – відзначають в компанії.

  Виноробня Бейкушем, яка знаходиться на схилах Бейкушского лиману в межах Очаківського району Миколаївської області, також вже тиждень збирає виноград. Прибирання відбувається вручну. У господарстві кажуть, що в цьому році відбулося дуже раннє дозрівання винограду. Тому прибирання почолася на тиждень раніше запланованого.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: