Україна з початку сезону експортувала майже 6 млн тонн зерна

31.08.2018 13:27
 • За даними департаменту фітосанітарної безпеки, контролю в сфері насінництва та розсадництва Держпродспоживслужби, вже експортовано 3,2 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – 1,9 млн тонн, фуражної – понад 1,3 млн тонн), ячменю – майже 1,4 млн тонн, кукурудзи – 1,2 млн тонн.

  У Держпродспоживслужбі нагадали, що за аналогічний період минулого маркетингового року було експортовано 6,6 млн тонн зернових, зокрема, 3,5 млн тонн пшениці (у тому числі продовольчої – 1,7 млн тонн та фуражної пшениці понад 1,8 млн тонн), ячменю – майже 1,8 млн тонн, кукурудзи – 1 млн тонн).

  Також у рамках поточного маркетингового року було експортовано 1,08 млн тонн олійних культур, у тому числі: ріпаку –1,03 млн тонн, сої – 0,05 млн тонн. Станом на аналогічну дату минулого року експорт олійних становив майже 0,8 млн тонн (в тому числі ріпаку – 0,7 млн тонн, сої – майже 1 млн тонн).

  Нагадаємо про те, що 10 серпня учасники зернового ринку і Міністерство аграрної політики та продовольства України підписали Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 маркетинговий рік. До меморандуму закладено обмеження експорту продовольчої пшениці на рівні 8 млн тонн, що на 2,5 млн тонн менше, ніж торік. Підписаний меморандум також встановлює об’єм експорту фуражної пшениці на рівні 8 млн тонн. До меморандуму закладений об’єм внутрішнього ринку продовольчої пшениці на рівні 5 млн тонн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: