Рада розгляне угоду про кредит ЄІБ на модернізацію залізниці до портів Миколаєва

31.08.2018 12:58
 • Зазвичай питання ратифікації депутати розглядають у середу, тобто президентський проект закону №0186 може бути розглянутий 5 вересня.

  Нагадаємо про те, що у травні 2018 року президент Петро Порошенко під час відвідування у Миколаєві ТОВ СП “Нібулон” підписав подання до Верховної Ради щодо розгляду проекту закону “Про ратифікацію фінансової угоди між Україною та Європейським інвестиційним банком”.

  Угодою передбачено, що Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) надає Україні в особі Міністерства фінансів України позику в розмірі 150 млн євро для реалізації проекту “Електрифікація залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка”, який передбачає будівництво другої колії, електрифікацію та модернізацію систем сигналізації і зв’язку.

  Загальна вартість проекту складає 306 млн євро. Джерелами фінансування визначено позика ЄІБ під державні гарантії – 150 млн євро, кредитні кошти Європейського банку реконструкції та розвитку під державні гарантії – 150 млн євро; грантові кошти на технічну допомогу Інвестиційного фонду сусідства або інших донорів – 6 млн євро.

  Реалізація проекту дозволить збільшити пропускну спроможність залізничного напрямку Долинська-Миколаїв-Колосівка, що у свою чергу дозволить вирішити проблеми з пропуском вантажів в напрямку миколаївських портів; підвищити середню швидкість руху вантажних поїздів на ділянці на 20–25%, скоротити термін доставки вантажів та зменшити експлуатаційні витрати, пов’язані із поліпшенням організації руху поїздів.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: