Українські аграрії втрачають третину прибутків через ерозію ґрунтів

31.08.2018 11:26
 • «Повсюдно у сільськогосподарському виробництві відмічається висока ступінь розораності сільськогосподарських угідь, надмірна насиченість сівозмін просапними культурами, недотримання науково обґрунтованого чергування культур при виробництві продукції рослинництва, невиконання комплексу заходів щодо підвищення і збереження родючості ґрунтів, нехтування основних вимог ґрунтозахисного землеробства в аграрному землекористуванні держави, що спричиняють деградаційні процеси, які останнім часом досягли небувалого розміру», – сказав він.

  Особливо небезпечного характеру, за словами президента НААН, набула ерозія і глобальна дегуміфікація ґрунту.

  «За опублікованими даними Світового банку, в сільськогосподарському виробництві України з кожного долара доданої вартості в результаті ерозії втрачається біля третини, а на кожну тонну отриманого зерна припадає біля 10 т змитого ґрунту в результаті ерозії. Це означає, що охорона ґрунтів від ерозії є однією з найважливіших проблем, без вирішення якої досягнення сталого розвитку аграрної галузі неможливе», – сказав він.

  Раніше повідомлялося про те, що фермери Миколаївщини потерпають через сіль у воді для зрошення полів. Зокрема, на Миколаївщині вода для зрошення береться з річки Інгулець, в яку зливають свої стоки шахти Кривого Рогу. Через солону воду на ґрунтах після зрошення виникає солонець, через який не можуть проростати насадження. У результаті врожаї у Миколаївській області на 50% нижчі, ніж у сусідній Херсонський, куди поступає чиста вода з Дніпра.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: