В Україні зростають закупівельні ціни на молоко високої якості

31.08.2018 10:29
 • «Основний приріст в ціні відбувся в другій половині серпня. Екстраґатунок тоді подорожчав на 20 коп. — до 9,29 грн/кг (з ПДВ). Середня ціна на молоко цього ґанку у серпні склала 9,19 грн/кг, що на 21 коп. вище ціни липня. Вищий ґатунок у липні коштував 8,51 грн/кг, що на 5 коп. вище ціни липня. Перший ґатунок купували по 7,98 грн/кг, що на 2 коп. нижче ціни липня», – йдеться в повідомленні.

  Аналітики АВМ зазначають, що виходячи із тенденцій, які наразі складаються на ринку, у вересні варто очікувати продовження висхідного цінового тренду. Зростання складе близько 10-15 коп. за молоко екстра сорту. Цьому слугуватиме «відлига» на світовому молочному ринку та подальше зниження продуктивності корів та обсягів надходжень молока на переробку.

  Складні посушливі умови влітку мали негативний вплив на якість та кількість заготовлених кормів, що відобразиться на вартості кормового дня та собівартості виробництва молока. Схожа ситуація наразі у європейських сусідів. Через посуху собівартість там зросла на 9,9% протягом серпня, йдеться в повідомленні.

  За даними Державної служби статистики, за перші сім місяці 2018 року в Україні порівняно з аналогічним періодом минулого року виробництво молока скоротилося на 2% – з 6 млн 119,8 тонн до 6 млн тонн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: