Українських митників звинуватили в блокуванні експорту зерна

31.08.2018 09:58
 • «У результаті як портові, так і лінійні елеватори виявилися заповненими пшеницею, а закупівельні ціни на неї миттєво впали з 210 доларів за тонну до 180 доларів – трейдерам немає сенсу її купувати, оскільки вони фізично не можуть її відвантажити, та й потужності під зберігання закінчуються», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

  Соколов вважає, що виникла загроза втрати врожаю інших культур, які зараз починають збирати. «Вони повинні були завантажуватися на місце вже відвантаженої пшениці, а тепер через проблеми з її експортом може статися так, що зберігати, наприклад, кукурудзу (а в Україні очікується рекордний врожай цієї культури) буде просто ніде», – наголосив він.

  На його думку, єдиним поясненням таких дій ДФС є те, що таким чином уряд вирішив стримати зростання цін на пшеницю всередині України, незважаючи на загальносвітовий висхідний тренд, щоб напередодні виборів не допустити подорожчання хліба.

  «Коротше, як завжди, змусити аграріїв поділитися тепер вже з виборцями чесно заробленими грошима», – додав Соколов.

  Нагадаємо про те, що 10 серпня учасники зернового ринку і Міністерство аграрної політики та продовольства України підписали Меморандум про взаєморозуміння на 2018/19 маркетинговий рік. До меморандуму закладено обмеження експорту продовольчої пшениці на рівні 8 млн тонн, що на 2,5 млн тонн менше, ніж торік. Підписаний меморандум також встановлює об’єм експорту фуражної пшениці на рівні 8 млн тонн. До меморандуму закладений об’єм внутрішнього ринку продовольчої пшениці на рівні 5 млн тонн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: