В Україні працює лише 280 га овочевих теплиць в закритому ґрунті

29.08.2018 17:34
 • «На сьогодні Україна має в активі близько 280 га працюючих овочевих теплиць в закритому ґрунті і близько 8 тис. га теплиць фермерського присадибного типу. Якщо розглядати скляні теплиці, це 280 га, це близько 30 ентузіастів, які випестили цю галузь, і сьогодні самотужки не дають їй занепасти», – сказав він.

  За його даними, у розрізі культур, які вирощуються в українських теплицях, найбільшу долю займають огірок і томат. «Нажаль, окупність показують поки що тільки вони. Деякі виробники починають вирощувати перець, капусту, редис, білокачанну капусту. Але це все така клопітка праця і поки що вона не оправдовує себе. Деякі підприємства працюють в два обороти, але це також на межі виживання», – додав інженер.

  Павлюк зазначив, що переважна більшість господарств мають застрілі теплиці, які були виготовлені 30-40 років тому.

  За його даними, у 2018 році теплиці були збитковими, через скасування пільгового оподаткування сільського господарства. «Ввозиться в Україну продукція овочева, є перевиробництво, і торгувати тією продукцією, яка має дуже велику затратну частину, важко», – сказав він.

  Інженер розповів, що 1 га нових теплиць за традиційною технологією вимагає 500 тис. євро інвестицій і це без урахування супутніх комунікацій.

  «Тому без підтримки з боку держави подальший розвиток тепличної галузі практично неможливий», – вважає він, зазначивши, що держава, зокрема, може регулювати імпорт в Україну овочевої продукції, щоб захищати вітчизняного виробника.

  «Також потрібна допомога для підтримки експорту, де немає жодної політики на сьогоднішній день», – додав інженер. Павлюк навів наступні цифри щодо закритих теплиць у сусідніх країнах: Білорусь – 270 га, Польща 1150, Росія – 2700 га, Нідерланди – 6000 га.

  На його думку, кількість теплиць не залежить від площі та кількості населення, а в першу чергу від купівельної спроможності населення і від тих умов, які держава створює для виробника. «Слід відзначити, що в останні три роки стрімкий розвиток «закритого ґрунту» спостерігається у Вірменії, Узбекистані, Казахстані і Росії», – додав він.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: