Фермери Миколаївщини потерпають через сіль у воді для зрошення полів

29.08.2018 17:18
 • Любченко повідомив, що на сьогоднішній день через посушливий клімат на Миколаївщині «просто неможливо отримати хороший урожай, якщо не використовувати на полях зрошення».

  Він повідомив, що вже протягом десяти років змушений закуповувати у США доровартісні поливальні машини вартістю від 100 до 400 тисяч доларів, «тому що в Україні не виробляють якісної поливної техніки».

  При цьому фермер пожалівся на високі податки, якими держава обкладає операції із імпорту такої техніки. «Виходить парадокс: приватна американська фірма дає мені як постійному клієнту знижу на 40%, а державі я повинен заплатити 20% НДС», – відзначив він.

  При цьому фермер розповів, що аграрії Миколаївщини зараз знаходяться в нерівних умовах у порівнянні з конкурентами з Херсонщини через низьку якість води, яка надходить до області для зрошення полів.

  «Херсон отримує за рахунок полива великі врожаї можливо на 50% більше ніж ми в Миколаєві, тому що у нас йде солена вода, а у них – чиста дніпровська», – підкреслив він.

  Любченко повідомив, що на Миколаївщині вода для зрошення береться з річки Інгулець, в яку зливають свої стоки шахти Кривого Рогу. За його словами, через солону воду на ґрунтах після зрошення виникає солонець, через який не можуть проростати насадження. Через це фермерам доводиться витрачати додаткові кошти на очищення води.

  На думку фермера, цю проблему легко можна вирішити на державної рівні, зобов’язавши шахти збудувати очисні споруди, щоб припинити скиди до річки.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: