Закон про масиви земель надрукований в офіційній пресі

29.08.2018 15:13
 • Верховна Рада ухвалила цей закон 10 липня. Документом, зокрема, передбачається право власників, землекористувачів земельних ділянок сільськогосподарського призначення, призначених для ведення особистого селянського господарства, фермерського господарства, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, використовувати їх також для ведення товарного сільськогосподарського виробництва без зміни цільового призначення таких земельних ділянок.

  Також встановлюється право власників земельних ділянок усіх форм власності, розташованих у масиві земель сільськогосподарського призначення, обмінюватися такими земельними ділянками.

  Також визначено особливості розпорядження землями та використання земель, що залишилися у колективній власності після розподілу земельних ділянок між власниками земельних часток (паїв). Законом, зокрема визнаються власністю територіальних громад, на території яких вони розташовані, – землі колективних сільськогосподарських підприємств, що припинені (крім земельних ділянок, які перебували у приватній власності).

  Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

  Юрист Esquires Петро Дубовський у коментарі Agronews відзначав, що закон про масиви земель вирішить проблеми в агропромисловості. За його словами, особі, якій належить право користування істотною частиною масиву земель сільськогосподарського призначення (більше 75%) надається право орендувати інші земельні ділянки, що розташовані у цьому масиві.

  Так, норми закону спрямовані на встановлення чітких «правил» для використання сільськогосподарських земель у масивах та надають можливість «великим» землевласниками врегульовувати питання із власниками/орендарями паїв, що розташовані у межах їх земель, визначає порядок обміну земельними ділянками/правами користування.

  Юрист зазначив, що цей закон пропонує і вирішення проблеми щодо земель, що перебувають у колективній власності.

  Також закон передбачає, що сільськогосподарські угіддя, які підлягали паюванню, однак не були передані до приватної, державної або комунальної власності, можуть бути розпайовані.

  Крім того, передбачається можливість для розподілу земель, які залишились у колективній власності сільськогосподарського підприємства.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: