Зростання експорту соняшнику з України супроводжується зниженням валютної виручки

28.08.2018 15:36
 • “На даний час ціни на рослинні олії, в тому числі на соняшникову, знаходяться на найнижчому рівні за останнє десятиліття – близько 700 доларів/тонна FOB”, – сказав він на прес-конференції.

  За прогнозами “УкрАгроКонсалт”, в Україні виробництво і запаси як соняшнику, так і соняшникової олії, до кінця наступного сезону будуть значними, і це буде тиснути на ціни як внутрішні, так і експортні.

  “Ймовірно, що площі соняшнику (6,5 млн га в 2018 році) будуть і в перспективі стабільними в структурі посівів в Україні. Це пов’язано зі значним попитом і потужностями з переробки, які в Україні становлять 20 млн тонн”, – повідомив Феофілов.

  Він також нагадав, що експорт продуктів олійного комплексу – масла, шроту, сої, ріпаку становить близько 40% всього аграрного і харчового експорту України

  За його словами, українські фермери продовжують розширювати посівні площі, підвищувати врожайність і загальне виробництво соняшнику та інших олійних, так як ці культури на даний момент найбільш прибуткові і рентабельні.

  “Зараз ціни на пшеницю, ячмінь дуже близькі один до одного, це близько 230 доларів/тонна FOB, але ще півроку тому пшениця була на рівні близько 180-190 доларів/тонна FOB. Ціни на кукурудзи приблизно доларів/тонна FOB, що обумовлено очікуваннями високого врожаю, проте навіть ці ціни на 30 доларів вище, ніж рік тому”, – сказав гендиректор “УкрАгроКонсалт”.

  При цьому він зазначив, що навіть зараз зернові культури не зможуть скласти значну конкуренцію олійним, хоча ціни на зерно зросли на 15-20%.

  “Імовірно, основною причиною зростання цін на зерно далі будуть поточні несприятливі погодні умови в трьох основних зернових регіонах планети, але ймовірно, через 12-18 місяців ціни на зерно повернуться до колишнього рівня”, – зазначив Феофілов. 

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: