Аграрний комітет Ради визначив головні завдання на осінь

28.08.2018 10:46
 • Як повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник голови комітету Олександр Бакуменко, у заході взяли участь народні депутати, представники державних відомств, профільних асоціацій, експерти і науковці.

  Бакуленко нагадав, що протягом минулої, восьмої сесії Рада ухвалила в цілому чотири закони та три законопроекти у першому читанні.

  На наступну сесію Комітетом підготовлені для розгляду в другому та повторному другому читанні на ступні законопроекти:

  – Проект № 3157 щодо уточнення порядку передачі в оренду водних об’єктів у комплексі з земельними ділянками;

  – Проект № 7060 щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств та припинення корупційних зловживань у сфері розпорядження землями державної та комунальної власності. Законопроектом пропонуються зміни, які направлені на спрощення доступу громадян України, які виявили намір створити або розширити сімейне фермерське господарство, до земель сільськогосподарського призначення державної та комунальної власності;

  – Проект № 4532 про визнання такими, що втратили чинність, деяких законів України щодо державного регулювання виробництва і реалізації цукру». Завданням цього законопроекту є збереження потенціалу бурякоцукрової галузі та забезпечення її подальшого розвитку на ринкових засадах.

  Крім того, Комітет планує підготувати до другого читання ухвалені в першому читанні законопроекти:

  – Проект № 8121 про внесення змін до Земельного кодексу України та деяких інших законодавчих актів щодо протидії рейдерству. Законопроектом пропонується запровадити на законодавчому рівні запобіжники для захисту майнових прав власників і користувачів земельних ділянок, запобігання протиправному поглинанню і захопленню підприємств в аграрному секторі економіки, удосконалити процедуру державної реєстрації земельних ділянок, речових прав на них, порядок взаємодії Державного земельного кадастру та Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вирішити ряд інших питань у сфері регулювання земельних відносин.

  – Євроінтеграційний проект № 8450 про інформацію для споживачів щодо харчових продуктів. Проект встановлює засади надання споживачам інформації про харчові продукти, загальні принципи та вимоги щодо інформації про харчові продукти, зокрема, стосовно маркування харчових продуктів, а також обов’язки операторів ринку з доведення цієї інформації до інших операторів ринку та до споживачів.

  Також Комітетом розглянуто проект про сільськогосподарську кооперацію (реєстр. № 6527-д), метою якого є системне та комплексне регулювання усіх правовідносин щодо утворення, діяльності та припинення сільськогосподарських кооперативів з урахуванням міжнародних стандартів та кращих світових практик. Даний законопроект готовий для розгляду Верховною Радою у першому читанні.

  Крім того, Аграрний комітет розглянув євроінтеграційний проект закону Про вимоги до предметів та матеріалів, що контактують з харчовими продуктами (реєстр. № 4611), який є в дорожній карті законодавчого забезпечення виконання Угоди про Асоціацію між Україною та ЄС. Даний законопроект повністю підготовлений для розгляду Верховною Радою у першому читанні.

  На найближчому засіданні Комітет планує розглянути проект закону щодо відстеження і маркування генетично модифікованих організмів та обігу, відстеження і маркування харчових продуктів, кормів та/або кормових добавок, ветеринарних препаратів, отриманих з використанням генетично модифікованих організмів» (реєстр. № 7210), який також є «дорожній карті» євроінтеграційних законопроектів, зазначив Бакуленко.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: