Депутати Аграрного комітету Ради озвучили пріоритети в роботі на осінь

27.08.2018 17:01
 •  «Перше – це антирейдерський законопроект № 8121. Літом ми працювали над підготовкою його до другого читання і, маю надію, що він скоро буде винесений на розгляд комітету, і потім, якомога швидше, – в сесійний зал. Бо рейдерство – це проблема №1», – написав він на своїй сторінці у Facebook.

  Депутат відзначив, що також на друге читання в зал потрібно виносити законопроект № 7060 щодо стимулювання створення і розвитку сімейних фермерських господарств.

  На комітеті ще не розглядався проект №6255 щодо оформлення прав на землю під об’єктами енергетики, який вкрай важливий нашої економіки.

  У пріоритетах підкомітету також вирішення питання земель постійного користування, оскільки постійний користувач, не може передати будь-яку частину своїх земель у тимчасове користування іншій особі. Схожа проблема є ми маємо і при узгодженні окремих положень Земельного і Лісового кодексів. Земельний кодекс не надає постійному користувачу земельної ділянки права передавати її у користування третім особам, вважає Кулініч.

  Депутат зазначив, що важливим є контроль за впровадженням закону по консолідації земель. Нещодавно президент підписав наш закон про земельну консолідацію. Тепер Кабмін повинен розробити підзаконні акти, які б дозволили цьому закону запрацювати. Тому роль Аграрного комітету полягає як у контролі, так і в нормотворчій та організаційній роботі з впровадження цього закону на практиці, написав народний депутат.

  «Ну і останнє, але головне – це землі за межами населених пунктів. Уже два з половиною роки пройшло від прийняття у першому читанні законопроекту 4355. Без руху лежать наш законопроект 7118-1 і урядовий 7118. Зрозуміло, що є багато сил в Україні, які протистоять процесу земельної децентралізації і не хочуть віддавати землю громадам. Але ми як Аграрний комітет маємо теж сказати своє слово і рухати ці ініціативи, без яких земельна реформа ніколи не буде завершеною», – вважає депутат.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: