Підготовка насіннєвого матеріалу картоплі на наступний сезон: рекомендації експертів

27.08.2018 15:15
 • Як зазначається в публікації, у картоплі поряд з добре розвиненими кущами є середні і слабкі, з невеликим числом стебел, а також хворі або з низькою врожайністю. Тому на насіння важливо відбирати і залишати бульби від найбільш здорових і добре розвинених кущів.

  На насіння відбирають найбільш урожайні, здорові і вирівняні гнізда. З них беруть бульби розміром з куряче яйце. Якщо не вести такий відбір, то через 4-5 років будь-який новий здоровий кущ вироджується.

  Коли впродовж чотирьох років ви садите коренеплоди від материнської картоплі, то вже при зборі врожаю відбирайте бульби на насіння з самого плодоносного куща.

  Щорічно потрібно відбирати стільки бульб, щоб в майбутньому році їх вистачило для посадки на всю ділянку. До речі, на 1 сотку висаджують до 500 бульб картоплі. При її середній масі в 70 г це складе близько 35 кг.

  Для більш надійного зберігання насіннєвого матеріалу картоплі після збирання бажано озеленити. Для цього їх розсипають під навісом в один шар і протягом дванадцяти днів постійно перевертають. Якщо при різанні бульби вся її м’якоть від поверхні до середини набуває зеленуватого забарвлення, значить, картопля на насіння готова до зберігання.

  Озеленені бульби в процесі зберігання менше вражаються хворобами, а втрати насіннєвого матеріалу скорочуються вдвічі. Такі бульби абсолютно не пошкоджуються гризунами. Урожай від озеленених бульб вищий на 30-40 кг з кожної сотки.

  При зберіганні картоплі обривати паростки без шкоди можна тільки один раз. При цьому прокидаються інші сплячі бруньки і у великій кількості утворюються нові паростки. А ось обривати паростки другий раз вже небажано, так як це буде на шкоду урожаю. Тому коли утворюються паростки вдруге, насіннєві картоплини треба винести на світло – на світлі паростки позеленіють і не будуть рости. І так тримати насіннєві бульби доведеться до посадки.

  Картоплю, призначену для вживання, після миття висушують, потім ретельно перебирають. Відбирають і складують окремо здорові, без видимих дефектів і пошкоджень великі і середні бульби. Ці бульби закладають на тривале зберігання.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: