Оприлюднені подробиці підпалу виноградників французького маркіза на Одещині

27.08.2018 13:37
 • Журналісти телеканалу «24» поспілкувались з потерпілим і на власні очі побачили спалений виноград. Лакарен живе та працює в Україні вже 13 років. Він заснував угіддя неподалік від селища Шабо, добре відомого своїми виноградниками та родючими землями. Саме тут француз зібрав 130 гектарів землі, на якій і вирощує виноград. Претендентів на розподіл цих паїв декілька – впевнений винороб. На його думку, саме хтось із них зробив умисний підпал відразу у трьох місцях на полях з виноградниками.

  За підрахунками винороба, вогонь знищив близько 20 гектарів виноградників. Звернення до поліції результатів не дали – там не бачать підстав відкривати карну справу. Рятувальники також не вважають загорання чимось серйозним, стверджуючи, що замість виноградників горіла суха трава.

  «Площа пожежі склала не більше 1 гектара. Зараз встановлюється правовласник даної території. Територія повністю захаращена, тому сказати кому вона належить та, що вона обробляється належним чином – неможливо», – зазначив заступник начальника Держслужби з надзвичайних ситуацій Одещини Олександр Крицький.

  Такі закиди обурили винороба. Каже, аби особисто продемонструвати завдані збитки, запросив на зустріч і голову району, і правоохоронців і рятувальників, втім у призначений час ніхто так і не з’явився.

  Винороб все ж таки сподівається на справедливе розслідування підпалів та допомогу від місцевої влади у захисті унікальних виноградників. Він написав звернення до керівника Одеської обласної адміністрації та до президента України. Адже, саме Петру Порошенку Крістоф Лакрен раніше особисто розповідав про тиск з боку чиновників і просив втрутитися у ситуацію. 

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: