Український ринок заполонила імпортна риба низької якості

23.08.2018 11:57
 • «Сьогодні через масштабну корупцію в рибному відомстві і непомірних поборів рибних чиновників, промисловики і рибоводи змушені піти в тінь. Так само в країні багаторазово підвищилися факти браконьєрства. Незаконно виловлена ​​риба переробляється нелегально і реалізується в «тіні»», – йдеться у повідомленні.

  Згідно з даними Асоціації рибалок України, обсяг поставок закордонної риби в нашу країну в минулому році зріс на 6,2% і склав 320 тис. тонн. Для порівняння, в 2015 році завезли всього 230 тис. тонн, а в 2016 – 300 тис. тонн. В результаті споживання риби в нашій країні в 2017 році становить 9,8 кг / чол.  

  Відзначається, що імпорт явно домінує і становить понад 85% всього рибного прилавка, що починає загрожувати Продовольчої Безпеки країни в цьому сегменті. Якщо говорити відверто, то імпортна рибна продукція не завжди задовільної якості, а часто і відвертий рибний сурогат, який небезпечний для здоров’я людини. 

  Недобросовісні імпортери і неякісна робота перевіряючих структур наповнила наш ринок рибним товаром низької якості. До нас везуть морожену, перемороженних рибу, невідомо коли і ким виловлену. В результаті наші співвітчизники отримують замість якісного рибного продукту, рибні тушки сумнівної якості.

  Сьогодні в Україні немає жодного механізму підтвердження легальності походження партії риби або конкретно взятого примірника, не існує системи моніторингу комерційних операцій з водними біоресурсами.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: