Roshen позбавив “Київхліб” права на торт

17.08.2018 13:35
 • “У складі промислового зразка “Упакування для торту “Казковий ключик” за патентом України №33762 містяться позначення схожі настільки, що їх можна сплутати зі знаком для товарів і послуг за свідоцтвом України №78911 та добре відомим в Україні знаком “Золотий ключик””, – йдеться у рішенні суду.

  На думку суду, це може ввести в оману споживачів. Цю думку також підтвердив залучений експерт, який зазначив, що “внаслідок використання позначень, з яких складається промисловий зразок “Упакування для торту “Казковий ключик” за патентом України № 33762, споживачі можуть бути введені в оману щодо особи виробника”.

  Враховуючи всі наведені докази, суд вирішив повністю задовольнити позов компанії Roshen та визнати недійсним патент України № 33762 від 25 січня 2017 на промисловий зразок, який належить “Київхлібу”.

  Відзначається, що суд також зобов’язав МЕРТ внести зміни до Державного реєстру патентів України на промислові зразки відомості щодо визнання недійсним повністю цього патенту.

  Також зазначається, що ПАТ “Київхліб” доведеться заплатити 3200 гривень судового збору за подання позовної заяви, 800 гривень судового збору за подання заяви про забезпечення позову та 26 тисяч гривень  на проведення судової експертизи.

  Повідомляється, що “Київхліб” замовив соціологічне дослідження у формі опитування у ТОВ “Перша рейтингова система”. Згідно дослідженню, “позивачі переоцінюють значення та відомість червоної стрічки, як способу індивідуалізації позивачів”.

  Як свідчать результати соціологічного дослідження, проведеного відповідачем, червона стрічка з золотистими написами не асоціюється виключно з позивачами.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: