Продавців органічної продукції без сертифіката штрафуватимуть на 30 тис грн

18.08.2018 07:59
 • Як повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики і продовольства, за порушення законодавства у сфері органічного виробництва встановлюється відповідальність.

  При цьому, виробництво та обіг органічної продукції контролюватиметься не лише державою, але і органами сертифікації.

  Зокрема, за введення в обіг або реалізацію органічної продукції без відповідного сертифіката, на юридичних осіб передбачено накладення штрафу у розмірі восьми мінімальних заробітних плат, для фізичних осіб-підприємців – п’ять мінімальних заробітних плат. Якщо орієнтуватися на мінімальну заробітну плату, встановлену на 2018 рік, то йдеться про 29 784 грн та 18 615 грн відповідно.

  За порушення закону для органів сертифікації передбачено накладення штрафу у розмірі від п’яти до двадцяти чотирьох мінімальних заробітних плат.

  Окрім того, власники торгових марок, які містять напис «органічний», «біо-», «еко-» тощо, мають право використовувати такі написи протягом 18 місяців з дня введення в дію Закону про органічне виробництво. Після 2 лютого 2020 року використання таких написів можливе виключно за умови наявності чинного сертифіката, виданого суб’єктом, внесеним до Реєстру органів сертифікації.

  Нагадаємо про те, що 10 липня Верховна Рада України ухвалила євроінтеграційний закон “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції“. 30 липня президент підписав закон. Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через один рік з дня набрання чинності.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: