Садівники нарешті отримають перші 70 млн грн компенсації за нові насадження

16.08.2018 11:40
 • Як повідомляє асоціація «Укрсадпром», 10 серпня перший заступник міністра Максим Мартинюк підписав наказ, за яким наразі перераховуються розподілені кошти державної підтримки на загальну суму більше 72 млн грн.

  Водночас «Укрсадпром» фіксує надзвичайно високий попит з боку садівників на отримання держпідтримки, пік якого припаде на сезон осінньої закладки насаджень. «Тому вже сьогодні зрозуміло, що попит садівників значно перевищить пропозицію існуючої підтримки», – наголошується в повідомленні.

  Відтак, відповідно до рішення ради асоціації від 11 серпня, було направлено звернення до Мінагрополітики та Кабміну щодо розширення списку пріоритетних напрямків державної підтримки, додавши статті, пов’язані зі зберіганням та передпродажною підготовкою вирощеної продукції, а також до кінця поточного року збільшити обсяги фінансування програми для задоволення попиту садівників-фермерів та забезпечення розвитку українського садівництва з урахуванням його технологічних особливостей.

  Нагадаємо про те, що у 2018 році обсяг підтримки садівників було збільшено з 75 млн грн до 300 млн. грн.

  Однак, як повідомляло агентство Agronews, станом на 7 серпня 2018 року із загальної суми 6,326 млрд грн, передбачених на підтримку аграріїв у 2018 році, було виділено всього 436 млн грн 174 сільськогосподарським підприємствам. За напрямком «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» із 1 млрд грн – так званий обіцяний «фермерський мільярд» – використано нуль гривень.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: