НБУ пояснив падіння гривні зниженням експорту агарної продукції

15.08.2018 14:59
 • “Сезонність залежить від сільськогосподарського періоду. Ми ж аграрна країна. На сьогодні близько 45% експорту займає аграрна продукція. Україна експортує зерно. Україна №2 з експорту кукурудзи. Перше місце ми займаємо у експорті сонячної олії. Коли йде експорт, то іде і виручка», – сказав він в ефірі “Радіо НВ”.

  У той же час він наголосив, що Україна має економіку, яка не повністю знаходиться на світлій стороні. «Зокрема, велика частина аграрного сектору знаходиться в тіні”, – нагадав Чурій.

  Він також заявив, що 2016 року коливання курсу національної валюти почалися у вересні, 2017 року – у серпні, цього річ – у липні.

  “Причина проста. Курс важливий для бізнесу і населення. Вони подивилися на це і зрозуміли, що сенсу чекати вересня нема, тому купили валюту у серпні. Гадаю, що цього року відбулася така ж сама ситуація. Ми бачимо тут психологічний вплив. Я б не назвав те, що відбувається на сьогодні, панікою, але є певна нервозність. Коливання не є ознакою кризи”, – сказав заступник голови НБУ.

  За даними Державної служби статистики, в першому півріччі 2018 року експорт продуктів рослинного походження скоротився у порівнянні з аналогічним періодом минулого року на 2,3% до 4173,4 млн доларів. За даними статистичного відомства, у тому числі експорт зерна скоротився на 4% до 3180,9 млн доларів.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: