Мартинюк не знає про проблеми фермерів — АФЗУ

14.08.2018 16:18
 • Про це в коментарі виданню Kurkul.com сказав віце-президент Асоціації фермері та приватних землевласників України (АФЗУ), голова Черкаської обласної АФЗУ Віктор Гончаренко.

  За результатами зустрічі жодних конкретних рішень прийнято не було.

  «Мені здається, що поговорили, обговорили, і далі ніхто не знає, як воно буде. Здається те, що ці гроші, концепція фермерства, яка у нас була, що нею хизувалося і міністерство, що фермери отримають підтримку в розмірі 1 млрд грн, сьогодні ці програми не діють. Діють тільки частково, компенсація при купівлі вітчизняної сільськогосподарської техніки 20%», — сказав Гончаренко.

  За його словами, перше, про що йшлося під час зустрічі, це ринок зернових. «Говорили про ринок зернових, продовольчої пшениці, узгоджували точку зору асоціації фермерів і взагалі фермерів про те, яку кількість доцільно експортувати і яку кількість залишити у державному резерві», — сказав Гончаренко.

  Наступне питання — це ціни на молоко від населення. «Що таке цільне молоко? Це молоко, яке йде натуральне від корови, не порошкове. Що таке 4 грн, коли мінеральна вода коштує 10, розумієте, тут парадокс», — заявив віце-президент АФЗУ.

  Крім того, йшлося про землі у постійному користуванні.

  «Бувають такі випадки, коли помирає засновник фермерського господарства, господарству не дають навіть інколи зібрати врожай і його просто бандитським методом забирають і віддають або переписують будь-якого і перепродують, забирають у членів родини цього фермера, це є питання сьогодні кричущим», — наголосив Гончаренко.

  Раніше повідомлялося, що станом на 7 серпня 2018 року із загальної суми 6,326 млрд грн, передбачених на підтримку аграріїв у 2018 році, використано всього 436,165 млн грн 1 174 сільськогосподарськими підприємствами. З них тільки 262 – це фермерські господарства, які змогли отримати всього 21,3 млн грн.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: