Всихання сосни в Україні вже сягнуло рівня екологічної катастрофи

13.08.2018 17:30
 • За останніми моніторинговими дослідженнями, в поточний момент формується черговий цикл активного росту популяцій шкідників, внаслідок якого восени (вересень-жовтень) відбудеться найсильніший у році цикл масового всихання. Приріст площ загиблих сосняків може сягнути 50% до їхніх обсягів на середину року. 

  Ситуація ускладнюється і загострюється – по усій поліській зоні, крім верхівкового короїда, вже діагностується спалах масового розмноження шестизубчатого короїда. Внаслідок цього неминуче прискорюється термін відмирання сосни та перетворення ліквідної деревини у дров’яну зазначають у Держлісагентстві.

  “Оскільки 60% популяцій короїдів зосереджено в пристигаючих і стиглих та перестійних сосняках, за умови неприйняття оперативних заходів зі зменшення чисельності шкідників (проведення яких стримуються недосконалою нормативною базою) розрахунково за 5-7 років ці деревостани будуть винищені”, – йдеться в повідомленні.

  Раніше повідомлялося про те, в Україні електронний облік діє лише у лісгоспах Держлісагентства, а в 27% українських лісів деревина не обліковується

   

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: