Ціни на українську пшеницю продовжують зростати

10.08.2018 10:13
  • Як зазначається в повідомленні, світові підвищувальні тенденції на ринку пшениці сприяють росту вартості і української зернової культури. У короткостроковій перспективі тренд до зростання збережеться, оскільки за даними МСГ США, світове виробництво у 2018/2019 МР скоротиться на 21,7 млн тонн до 736,2 млн тонн. У порівнянні з попереднім роком найбільш суттєве скорочення виробництва очікується в країнах ЄС (-6,6 млн тонн) та Росії (-17,9 млн тонн).

    Хоча цьогорічне світове споживання складе 748,8 млн тонн, що на 12,6 млн тонн перевищує показник світового виробництва, проте високі перехідні запаси минулих років повністю задовольнять зростаючий попит зі сторони імпортерів. Як результат, зменшення прогнозованих світових обсягів виробництва та перехідних запасів пшениці у короткостроковій перспективі будуть тримати ринок у напрузі, а імпортери намагатимуться якнайшвидше законтрактувати необхідні обсяги для імпорту, вважають експерти УКАБ.

    Раніше перший заступник міністра аграрної політики Максим Мартинюк повідомив що урожай пшениці в Україні в 2018 році очікується на рівні 24 млн тонн (за фактом вже зібрано 21,7 млн тонн), з них 13 млн тонн – продовольчої. Підсумковий результат буде на 2 млн тонн нижче, ніж роком раніше. Потреби внутрішнього ринку в продовольчій пшениці в міністерстві оцінюють у 4,5 млн тонн.

    Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
    Поширити: