Програма держпідтримки аграріїв на 2018 р провалена – представник асоціації фермерів

09.08.2018 12:42
 • Під час прес-конференції Слободяник презентував результати аналізу стану виконання програми державної підтримки аграріїв на 2018 рік, які показали, що із загальної суми 6,326 млрд гривень, передбачених на підтримку аграріїв у цьому році, використано всього 436,165 млн гривень 1 174 сільськогосподарськими підприємствами. З них тільки 262 – це фермерські господарства, які змогли отримати всього 21,3 млн грн.

  При цьому представник асоціації фермерів зазначив, що за напрямком «Фінансова підтримка розвитку фермерських господарств» із 1 млрд гривен – так званий обіцяний «фермерський мільярд» – використано нуль гривень.

  «На мою думку, це робилося спеціально. Тому що цей фермерський мільярд фактично був способом відволікти увагу фермерів від підтримки олігархів, наближених до президента і прем’єра, тому що ми прекрасно пам’ятаємо, яка державна підтримка, і кому була надана минулого року», – зазначив Слободяник.

  Він додав, що на початку залишалась хоч якась надія, що цього року ситуація з виділенням державної підтримки аграріям покращиться. Однак наявний стан речей показує, що навряд чи до кінця року ситуація зміниться.

  «Якщо до кінця року фермери використають хоча б 10% із запланованої суми держпідтримки, я вважаю, це буде великий успіх для фермерів, але це буде політичний провал для Мінагрополітики. У нормальних країнах у таких випадках міністрах ідуть у відставку, але в нашому міністерстві навіть міністра немає, а лише виконуючий обов’язки», – додав він.

  «Фактично ми бачимо, що програма провалена, немає сьогодні жодних шансів, щоб якось змінити ситуацію, тому що навіть Фонд державної підтримки фермерських господарств, який мав би розподілити ті кошти, які в нього сьогодні є в розмірі 43 млн гривень навряд чи буде виділений, тому що у фонді сьогодні відбувається зміна керівництва», – відзначив Слободяник.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: