Закон про маркування органічної продукції: що зміниться для споживачів

08.08.2018 13:58
 • Згідно з законом, “еко” – це продукти, які складаються щонайменше на 95% з органічних інгредієнтів. Забороняється маркування псевдоорганічної продукції написами “органічний”, “екологічний” та рештою слів з частками “біо-“, “еко-” будь-якими мовами. 

  Крім того, екопродуктами будуть вважатися ті продукти, в які не входять ароматизатори, фосфати, консерванти, посилювачі смаку тощо. На кожну продукцію зі спецмаркуванням обов’язково мають бути сертифікати міжнародного зразка. Надати їх на прохання зобов’язані кожному споживачу.

  Новий закон передбачає штрафи для несумлінних виробників. Для юридичних осіб — вісім мінімальних зарплат, що наразі становить 29 784 грн, для фізичних осіб-підприємців – це п’ять мінімалок або 18 615 грн. Такі ж штрафи загрожуватимуть виробникам, які маркуватимуть продукцію “органічним” логотипом за відсутності сертифіката. За продаж екотоварів без документів власника магазину штрафуватимуть на 1700 грн.

  Після нововведень “екомагазини”, на вулицях кожного українського міста будуть змушені змінити свою назву. Підтверджувати статус “органічного виробника” підприємцям доведеться майже щороку, яка прийматиме скарги споживачів, йдеться в сюжеті.

  Нагадаємо про те, що 10 липня Верховна Рада України ухвалила євроінтеграційний закон “Про основні принципи та вимоги до органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції“. 30 липня президент підписав закон. Закон набуває чинності на наступний день після його опублікування та вводиться в дію через один рік з дня набрання чинності.

  Читай нас також у Viber та Telegram, поширюй новину на своїй сторінці:
  Поширити: